ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw 
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji.  
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce 
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje jedynie zarejestrowane ubytki zdrowia po szczepieniach. Ale tylko do 4 tygodni po szczepieniu.


 
Historia kontroli bankowej w USA 
Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie.  
Hashtag COVID1984 
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
 
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID  


 
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku 
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
 
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
więcej ->

 
 

Rząd poręczył, my oddamy

Biznesmeni zaprzyja?nieni z czołowymi politykami lewicy zobowiązali się, że do 1999 r. wybudują fabrykę przetwórstwa osocza krwi. Zaciągnęli na ten cel kredyt - 35 mln dolarów gwarantowany przez Skarb Państwa. Fabryka do dziś nie funkcjonuje, a banki domagają się zwrotu gotówki. Sprawą zajęła się prokuratura i Centralne Biuro Śledcze.

Jeśli prywatni przedsiębiorcy chcieli robić biznes na polskim osoczu, powinni robić to na własne ryzyko, a nie podatników. Tym bardziej że dwie rządowe komisje i analitycy Ministerstwa Gospodarki odradzali, by rząd udzielał im gwarancji kredytowych, bo to ryzykowna inwestycja - mówi doc. Jan Sabliński, szef Krajowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Choć firma Nedepol jednego z biznesmenów - Zygmunta Nizioła (potem wyodrębniła z siebie spółkę z o.o. Laboratorium Frakcjonowania Osocza) nie zajmowała się wcześniej przetwarzaniem osocza, przedsięwzięciem bardzo skomplikowanym technologicznie, jej wniosek o udzielenie gwarancji rządowych pozytywnie zaopiniował minister gospodarki Wiesław Kaczmarek. Zaś premier Włodzimierz Cimoszewicz podpisał 27 maja 1997 r. gwarancje Skarbu Państwa na 60% kredytu i 60% odsetek z kredytu 35 mln dol., jaki w imieniu konsorcjum banków udzielił LFO Kredyt Bank.

1 lipca 1997 r. wicepremier i minister finansów Marek Belka zawarł umowę poręczenia z Kredyt Bankiem. Z umowy wynikało: jeśli firma nie zwróci bankom pieniędzy, odda je państwo. A więc - my, podatnicy.

Skąd taka przychylność ministrów dla prywatnych biznesmenów, nie mających żadnego doświadczenia w branży?

Niektórzy dopatrują się jej ?ródeł w znajomościach. Wiceprezes LFO Włodzimierz Wapiński jest zaprzyja?niony z lud?mi z kręgu lewicy. Uchodzi za przyjaciela rodziny prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Wapiński jest też znajomym ministrów Marka Siwca i Wiesława Kaczmarka.

Biznesmeni musieli być bardzo pewni, że dostaną gwarancje państwa na bankowy kredyt. Uroczyste rozpoczęcie budowy fabryki odbyło się... na rok przed udzieleniem tych gwarancji, a nawet... przed zdobyciem pozwolenia na budowę!

5 listopada 1996 r. na otwarcie przybyli m.in. Marek Siwiec, Jacek Żochowski, Wiesław Kaczmarek. Były baloniki, szampan, tłuczenie kieliszków... Budowa ruszyła - postawiono dwie hale, biurowiec i... stanęła. Dziś straszą puste hale, a teren porastają chwasty.
4 lipiec 2002

PAP 

  

Archiwum

Oferta syjonistyczna stworzenia bazy dla wojsk Hitlera w Palestynie
kwiecień 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Afganistan polem walki USA przeciwko Iranowi?
kwiecień 21, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Jacek Kaczmarski otrzymał fortepian
lipiec 10, 2002
PAP
E pluribus unum
maj 18, 2004
Andrzej Kumor
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" Rozdział 9
kwiecień 5, 2006
Israel Adam Shamir
Dyrektorzy o sukcesie "Nocy Muzeów w Krakowie"
czerwiec 9, 2004
Superprzetarg dla rządu
luty 6, 2003
Piotr Śmiłowicz http://www.rzeczpospolita.pl/
Giertych mial w pierwszym planie objac teke ministra transportu. Dzieki Bogu za to ze tak sie nie stalo.
listopad 11, 2006
Polityka
Skandal z lekiem corhydron
listopad 9, 2006
Adam Sandauer
Ja powiem tak
czerwiec 21, 2007
. bez podpisu
Sprawność Gospodarcza Ameryki
marzec 12, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
PKO BP dla każdego
wrzesień 18, 2004
Świadczenia proporcjonalne do składek
październik 8, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Przynieście nam głowy zdrajców
wrzesień 12, 2004
Ruch Przełomu Narodowego
czerwiec 19, 2008
Dariusz Kosiur
Miasto Tishmanowi
luty 21, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
Odezwa do Narodu Polskiego
wrzesień 7, 2003
Ojczyzna.pl
Wskrzesić ducha patriotyzmu
sierpień 13, 2003
Małgorzata Bochenek
Odezwa
czerwiec 25, 2003
przesłała Elżbieta
Urzędy zapłacą za błędy
maj 22, 2004
www.dziennik.krakow.pl
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media