ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw 
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji.  
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
The Corbett Report 
Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a  
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? 
Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani 
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
 
PiStapo atakuje rodziny 
Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje.  
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Papież błogosławi strażników de Rotschild  
To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata.  
Dyrektorzy Moderny i AstraZeneca obwiniają Rządy za niebezpieczne szczepionki 
Chciałbym poznać datę, jeśli to możliwe, kiedy rozszyfrowaliście całą sekwencję DNA tego wirusa, czy też opieraliście się wyłącznie na sekwencji dostarczonej przez rząd chiński?
Czy podczas prób na ludziach umierali u was ludzie, a jeśli tak, to na jaką chorobę umierali? 
Kaczyński również nas w to wciągnął 
Zbrodnie wojskowe w Iraku 
Folksdojcz 
Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. 
Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" 
Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
więcej ->

 
 

Sprawa Kurdystanu utrudnia destabilizację Iranu przez USA


Autonomiczny Kurdystan w północnym Iraku, obok autonomicznych regionów szyitów i sunnitów, był w planach USA. Od czasu rozbiorów ojczyzny Kurdów przez Churchill’a po Pierwszej Wojnie Światowej, około dwudziesto-milioniowy naród Kurdów jest podzielony między Turcję, Syrję, Irak i Iran. W każdym z tych krajów Kurdowie domagają się uznania ich za odrębny naród i walczą za pomocą niepodległościowych organizacji kurdyjskich.

Po uzbrojeniu milicji kurdyjskich przez Izrael i USA, Kurdowie przenoszą walkę o niepodległość na teren Turcji, gdzie stanowią znaczną część ludności. Strata ziem należących do Turcji a zamieszkałych przez Kurdów, jest niedopuszczalna z punktu widzenia rządu tureckiego w Ankarze.

Naturalnie neokonserwatywny rząd Bush’a i Izrael łatwo zgodzi się zdradzić aliantów kurdyjskich. USA chce wybrnąć z katastrofy w Iraku, a Izrael ma swoje cele destabilizacji Bliskiego Wschodu na swoją korzyść. USA również łatwo potrafi zdradzić swego tureckiego alianta, członka NATO, jeżli zdrada Turcji, miałaby ułatwić destabilizację Iranu, w którym oś USA-Izrael, chce a wszelką cenę, nawet katastrofy wojennej, dokonać zmiany reżymu.

Przykładem gwałcenia prawa międzynarodowego jest poparcie USA dla ataku Libanu przez Izrael, w lecie 2006, kiedy Izrael użył jako pretekstu pojmanie dwu israelskich żołnierzy przez Hezbollah, żeby rozpocząć od dawna planowany atak na Liban, w celu zagarnięcia rzeki Litani, która miała dostarczać Izraelowi blisko 300 milionów metrów sześciennych wody rocznie – wody której w Izraelu brak. Wówczas Waszyngton poparł atak Izraela na Liban, niby w celu uwolnienia dwu jeńców, a obecnie napiera na Turcję, żeby nie reagowała, kiedy Kurdowie z Iraku zabili 12 żołnierzy tureckich i pojmali ośmiu do niewoli.

„Wojna przeciwko terrorowi” proklamowana przez Bush’a, jako jej naczelnego wodza, wyra?nie traktuje inaczej Izrael i inaczej Turcję. Naturalnie powodem jest siła lobby Izraela w Waszyngtonie i brak silnego lobby Turcji w USA. Jednocześnie niepodległościowy ruch Kurdów na terenie północno zachodniego Iranu, jest subsydiowny i szkolony przez oś USA-Izrael. Broń wysyłana Kurdom przez USA, pod okiem generała Dawida Petraeus’a, w 97% niema numerów seryjnych.

Media w USA nie podają tych informacji i ignorują poparcie osi USA-Izraela dla organizacji Kurdów zamieszkałych w Iranie, oraz poparcie tej osi dla „zjednoczonego Kuryistanu” w ramach akcji pomocnych w destabilizacji Iranu. Poparcie tej osi dla „zjednoczonego Kuryistanu” antagonizuje Turcję i psuje jej stosunki z USA i z Unią Europejską. Rząd turecki w Ankarze zaprzecza jakich kolwiek możliwości autonomji Kurdów w Turcji, ponieważ są oni bardzo rozproszeni na terenie 25% Turcji i wielu jest „częścią społeczeństwa tureckiego,” więc nie może być mowy o jakiejkolwiek autonomji kurdyjskiej na terenie Turcji, według Ankary.

Sprawa destabilizacji Iranu, na terenie zamieszkałym przez Kurdów, jest uważana za bardzo ważną i pomocną przez oś USA-Izrael. USA planuje nadal podział polityczny Iraku, w którym Kuryistan byłby częścią „federalnego Iraku,” co z koleji nie podoba się Turcji, która grozi inwazją prowincji Kurdów w północnym Iraku.

Kuryistan w Iraku ma powierzchnię 75,000 km. kw. Ma swój parlament, konstytucję, prawa, oficjalny język kurdyjski (należący do grupy indo-europejskiej bliskiej grupie irańskiej), własną monetę i flagę, hymn narodowy i siły zbrojne, tak zwane wojsko „peszmerga” i własne media i uniwersytet kurdyjski. Kurdowie ze względów politycznych twierdzą, że turecki atak byłby w pierwszym rzędzie jakoby atakiem na „suwerenność” Iraku, a dopiero w drugim rzędzie atakiem na Kurdów.

Według logiki tej propagandy, Turcy dokonaliby ataku na kolonię USA, ponieważ Irak jest pod amerykańską okupacją. Tak więc Kuryistan w Iraku istnieje tylko dzięki przyzwoleniu USA i pod ochroną USA, oraz ma być bramą do Iraku dla wyzysku handlowego przez USA. Turcja potencjalnie może wypędzić Kurdów, z terenów pól ropy naftowej, koło miejscowości Kirkuk, na których to terenach od dawna mieszka wielu Turkmenów.

Trudno jest uwierzyć, żeby Turcja zgodziła się na autonomiczny Kuryistan w Iraku, bogaty w ropę naftową i wodę, jako magnes dla Kurdów zamieszkałych w Turcji, Syrii i Iranie. Tymczasem zagrożenie sprawą autonomicznego Kuryistanu w Iraku, staje się podstawą porozumienia się Turcji z Iranem. Tak więc strategia rządu Bush’a doprowadziła do porozumienia Turcji i Iranu w ich sprzeciwie przeciwko „autonomji Kurdów” w Iraku, w czasie kiedy USA bardziej potrzebuje Turcję, niż Turcja potrzebuje USA.

Obecnie 70% dostaw do wojsk USA w Iraku idzie przez Turcję, oraz jeżeli siły USA będą musiały ewakuować Irak w pośpiechu, najszybsza droga wiedzie przez Turcję. Turcja jest jedynym państwem w pobliżu Izraela, gdzie piloci izraelscy mieli dotąd dosyć miejsca na ćwiczenia lotnicze. Jednocześnie Turcja eksportuje znaczne ilości wody do Izraela. Od lat dwudziestych, obecnie jest największy przypływ wpływów islamu na rząd w Ankarze, włącznie z rodziną prezydenta Turcji. Dzieje się to mimo silnej propagandy Izraela przeciwko islamo-faszyzmowi.

Waszyngton grał kartą kurdyjską, żeby destabilizować Saddam’a Hussein’a i jako podstawa kontroli okupowanego Iraku przez wojska USA. Jak dotąd okupacja i pacyfikacja Iraku jest katastrofą, a „autonomia Kurdystanu” w północnym Iraku, jest zagrożona inwazją Turcji i również jest podstawą zbliżenia się Turcji z Iranem. Mimo tego rząd Bush’a gra etnicznymi kartami mniejszości etnicznych, w celu destabilizacji Iranu i zmiany reżymu w Teheranie. Sprawa Kuryistanu utrudnia destabilizacje Iranu przez USA, ale oś USA-Izrael nadal dąży do dokonania ataku na Iran, mimo prawdopodobieństwa katastrofalnych skutków.

www.pogonowski.com

2 listopad 2007

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Aktualizacja strony http://zaprasza.net/kolton W zwiazku z przyjeciem do Uni Europejskiej RUMANIA i BULGARIA nalezy popraw
lipiec 7, 2007
Henry Kolton
Krauze spotkał się z kard. Dziwiszem
październik 1, 2007
PAP
"Wirtualna Polska" twierdzi, że : Przedsiębiorcy i ekonomiści chcą planu Hausnera w całości
czerwiec 28, 2004
Polska nie wejdzie do UE jako płatnik netto
sierpień 1, 2002
PAP
Zwalczana niepoprawność polityczna
październik 23, 2003
Adrian Dudkiewicz
Matrix ma Cię !!!
listopad 18, 2007
marduk
Dość rządów przestępców i kretynów
listopad 7, 2008
Dariusz Kosiur
Eurokomsomoł
kwiecień 26, 2003
Artur Łoboda
Głodny Niedżwied? Rosyjski
wrzesień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Pogrobowcy Minca
luty 3, 2003
Artur Łoboda
List Otwarty do Prezydenta George W. Busha
sierpień 17, 2004
Przesłał Marek Rowicki
jedzie do Moskwy na obchody 60
maj 7, 2005
Odpryski betonu minionej epoki
marzec 4, 2008
Marek Olżyński
Terror na otwarcie szczytu G-8
lipiec 9, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Wszystko na niby tak
wrzesień 22, 2007
Marek Olżyński
Żydowska Agencja JTA: Polska jednym z największych przyjaciół Izraela
październik 5, 2006
Mgr inż. Józef Bizoń
Stan upadłości
wrzesień 7, 2003
przesłala Elżbieta
Tępienie przestępców - Gronkiewicz Walz
wrzesień 5, 2003
Lucky Larry wants $12.3 billion more for 9/11
czerwiec 19, 2008
PE w obronie konsumentów energii
czerwiec 20, 2008
Parlament Europejski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media